Nevím, kdo vymyslel, že se do podchodů nebo na nádraží dá klavír, a kdo chce, tak si za něj může sednout a něco si zahrát. Využívají toho ti, co neumí ani notu, a jen tak si tam pozkouší pomačkat pár kláves a vyloudit z klavíru pár tónů. Ale najdou se občas takoví, co hrát skutečně umí, a to i na tom rozladěném klavíru, který sice nestojí nikde na dešti, ale i v podchodech jsou v zimě mínusové teploty. To je taková lahoda pro uši kolemjdoucích, když se v tom podivném prostoru s absolutně neplánovanou akustikou rozléhá nějaká známá, ale i neznámá melodie. Lidé bezděky zpomalí a začnou se usmívat.
Hudba má všeobecně kladný vliv na naši psychiku. Ne nadarmo se říká, že hudba povznáší. Asi nenajdeme člověka, který se někdy nedostal do kontaktu s nějakým hudebním nástrojem a nezkusil z něho vyloudit nějaký ten tón.
Těžko říct, který hudební nástroj je nejběžnější, ale určitě se na popředí drží kytara. Klasická kytara, kterou někdo vytáhne u táboráku, na večírcích. Stačí zabrnkat a každý si začne probrukovat, pohvizdovat, ti co umí, tak zpívat.
Od klasické kytary není daleko k akustické kytaře. Tam už to ale není tak jednoduché a ke hraní nestačí jen kytara samotná. Potřebujete příslušenství, jako zesilovače, ale hlavně, pokud si opravdu chcete s kytarovým zvukem nejen hrát, ale i si s ním vyhrávat, potřebujete speciální efekty. Každý známý kytarista má svou hromadu pedálů a s nimi kouzlí své vlastní speciální zvuky.
Pokud jste i vy nadšený kytarista, s elektrickou kytarou, tak co kdybyste vyzkoušeli třeba earthquaker devices avalanche run v2 https://feedbackpedals.com/product/earthquaker-devices-avalanche-run/?
Chce to odborníka z oboru, kterého najdete na odkazované stránce, který vám vysvětlí veškeré funkce tohoto zařízení. Vytvořte si své vlastní akustické zvuky a ohromte své publikum.